Starostové obce Paceřice v letech 1923 - 1960

Text dotazu

Dobrý den, existuje prosím nějaká historická kniha, která by evidovala vedení obcí? Konkrétně mi jde o starosty obce Paceřice v letech 1923 - 1960.

Odpověď

Dobrý den, odpovídáme na Váš dotaz, který jste nám poslal/a prostřednictvím služby PSK:

knihu, která by mapovala působení starostů v obci Paceřice v letech 1923 - 1960, jsme nenašli. Informace tohoto typu byste mohl nejspíš získat v  příslušném oblastním archivu, v muzeum nebo, a to s největší pravděpodobností, v kronikách obce. Doporučujeme obrátit se na tamní obecní úřad.

O obci Paceřovice vyšly např. následující publikace:

-HAVLÍČEK, Josef. Historie obce Paceřice. Praha: nákladem vlastním s podporou firmy URRACO s.r.o., 2007. Zde jsou mezi použitými prameny i odkazy na některé kroniky.
-HAVLÍČEK, Josef. Dějiny některých domů a rodů v Paceřicích a Kozicích. Praha: Nákladem vlastním s podporou firmy URRACO s.r.o., 2007.
-PAMĚTI sedláka Josefa Dlaska. Praha: Melantrich, 1941.
-KULÍŠKOVÁ, Alžběta. Zápisky sedláka Josefa Dlaska: Měl jsem nestálé štěstí. Turnov: Muzeum Českého ráje, 2015.
-HAVLÍČEK, Josef a kol. 140 let obecné školy v Paceřicích. Paceřice, 2012.

Zda v nich najdete přímo informace, které Vás zajímají, nevíme. Aspoň zmínky by mezi uvedenými jmény být mohly.