Existuje knihovna e-knih

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli v knihovnictví existuje služba podobná populárnímu Spotify pro hudbu. Tedy aplikace, kde by po zaplacení pravidelného měsíčního, nebo ročního poplatku bylo k dispozici velké množství e-knih (ideálně téměř všechny dostupné :) ) Doporučování dalších titulů podle přečteného už by byla jen taková třešnička na dortu.
Když jde něco takového v hudbě a filmu, proč by to nešlo u e-knih?
Díky a zdravím

Odpověď

Vážený pane (…),

děkujeme za dotaz. Takové služby už existují, v zahraničí to jsou zejména tyto tři služby:

Kindle Unlimited od Amazonu: https://www.amazon.com/kindle-dbs/hz/signup?_encoding=UTF8&ref_=us_ku_gs_KindleUnlimited

Scribdhttps://www.scribd.com/

Bookmatehttps://bookmate.com/

U nás to jde pomaleji, nespíše také z důvodu, že tvořit nabídku pro takový malý trh není pro podnikatele příliš atraktivní. Něco v tomto směru nabízí nově O2, viz https://www.lupa.cz/aktuality/o2-spousti-predplatne-pro-e-knihy-mesicne-lze-ovsem-ziskat-jen-jednu/.

Spousta městských knihoven ale nabízí možnost půjčovat si eknihy z portálu ereading.cz a to zdarma, resp. za cenu registračního poplatku v knihovně. Na nabídku se můžete podívat např. zde: http://www.kjm.cz/e-knihy. Nyní mají v nabídce již přes 6 tisíc titulů, včetně vybraných nejaktuálnějších.

Snad jsem Vám alespoň trochu pomohl.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Moravská zemská knihovna v Brně

Datum zadání dotazu

27.07.2018 10:13

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu