Existuje český překlad básně Margaret Atwoodové "Cressida to Troilus: A Gift"?

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o pomoc s dohledáním českých překladů básní Margaret Atwoodové ze sbírky Morning in the Burned House.
Momentálně mi kde o báseň "Cressida to Troilus: A Gift", konkrétně o úryvek viz níže, ale pokud byly do češtiny přeloženy i jiné básně z této sbírky, budu vděčná za odkaz.

CRESSIDA TO TROILUS: A GIFT
You forced me to give you poisonous gifts.
I can put this no other way.
Everything I gave was to get rid of you
as one gives to a beggar: There. Go away...

Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den,

v katalozích českých knihoven jsme našli české překlady následujících děl Margaret Atwoodové. Jedná se převážně o románovou tvorbu autorky.

Zdá se, že překlad sbírky Morning in the Burned House mezi těmito díly není.

* Žena k nakousnutí (1998 v překladu Drahomíry Hlínkové)

* Z hlubin (1998 v překladu Zuzany Mayerové)

* Muzeum zkamenělin (2002 v překladu Viktora Janiše)

* Ublížení na těle (1989 v překladu Hany Žantovské)

* Loupení jehňátek (1995 v překladu Drahomíry Hlínkové)

* Slepý vrah (2001 v překladu Soni Nové a Ondřeje Podušky)

* Modrovousovo vejce (2002 v překladu Martiny Kotrbové)

* Hra na vraha (2004 v překladu Viktora Janiše a Miroslava Jindry)

* Pýthie (2004 v překladu Viktora Janiše)

* Přežívá nejsmutnější (2005 v překladu Jany Housarové)

* Dobré kosti (2005 v překladu Viktora Janiše a Miroslava Jindry)

* Stan (2006 v překladu Viktora Janiše a Miroslava Jindry)

* Penelopiáda (2007 v překladu Evy Klimentové)

* Příběh Služebnice (2008 v překladu Veroniky Láskové)

* Kus temnoty - Bouře trochu jinak (2017 v překladu Kateřiny Klabanové)

* Alias Grace (2018 v překladu Petra Pálenského)

Různé ukázky překladů poezie M. Atwoodové od Miroslava Jindry pro Festival spisovatelů v roce 2008 jsme nalezli pod odkazem zde: http://www.pwf.cz/archivy/autori/margaret-atwoodova/cz/.

Ani mezi těmito překlady jsme však neidentifikovali předklad básně Cressida to Troilus: A Gift.

Podle informací, které jsme nalezli sbírka Morning in the Burned House v českém překladu nebyla publikována.