Existuje černítko?

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existuje černítko. Vím že existuje bělítko, ale co když píšu bílou tužkou na černý papír a nepodaří se mi to? Potřebuji to začernit, a bílou tužkou to znovu opravit. Tak jak funguje bělítko, akorát s černou náplní. A pokud černítko neexistuje myslím že je to dost rasistické.

Odpověď

 

Dobrý den,

psaní bílou tužkou na černý papír sice není tak běžné, ale občas to potřeba je. Pak je ovšem třeba psát velmi pozorně, protože přeci jen, jak známo, je častější bělítko než černítko, (ale s rasismem to nemá vůbec nic společného).

A protože v dnešní době nic není nemožné, existují různé korekční přípravky, např.:

Korekční strojek 5 mm x 8 m.

Unikátní korekční strojek.

Stabilní, rychlá a přesná korekce.

Výhodou je suchá korektura, která umožňuje okamžité přepsání.

Vhodný pro všechny druhy korektur.

Délka 8 m x 5 mm.

Různé barvy.

https://www.papirnictvipavlik.cz/korekcni-strojek-5-mm-x-8-m-601/

 

Je možné, ale musel byste to zkusit, že by se mohla použít i černá razítková barva, opatrně nanesená štětečkem na chybné místo nebo černá tuž...

Razítková barva KORES 27ml černá

razítkové barvy určené pro všechny druhy razítkovacích podušek, vhodné i pro samonamáčecí razítka, obsah 27 ml https://www.stejkr.cz/razitkova-barva-kores-27ml-cerna-ean1820222-skup1066.php?gclid=EAIaIQobChMI9ejX8efw2QIVy8qyCh1FDgSuEAQYAiABEgLn9PD_BwE

Obor

Technika, technologie, inženýrství

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

15.03.2018 13:56

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu