Existuje černítko?

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existuje černítko. Vím že existuje bělítko, ale co když píšu bílou tužkou na černý papír a nepodaří se mi to? Potřebuji to začernit, a bílou tužkou to znovu opravit. Tak jak funguje bělítko, akorát s černou náplní. A pokud černítko neexistuje myslím že je to dost rasistické.

Odpověď

Dobrý den,

psaní bílou tužkou na černý papír sice není tak běžné, ale občas to potřeba je. Pak je ovšem třeba psát velmi pozorně, protože přeci jen, jak známo, je častější bělítko než černítko, (ale s rasismem to nemá vůbec nic společného).

A protože v dnešní době nic není nemožné, existují různé korekční přípravky, např.:

Korekční strojek 5 mm x 8 m.

Unikátní korekční strojek.

Stabilní, rychlá a přesná korekce.

Výhodou je suchá korektura, která umožňuje okamžité přepsání.

Vhodný pro všechny druhy korektur.

Délka 8 m x 5 mm.

Různé barvy.

https://www.papirnictvipavlik.cz/korekcni-strojek-5-mm-x-8-m-601/

Je možné, ale musel byste to zkusit, že by se mohla použít i černá razítková barva, opatrně nanesená štětečkem na chybné místo nebo černá tuž...

Razítková barva KORES 27ml černá

razítkové barvy určené pro všechny druhy razítkovacích podušek, vhodné i pro samonamáčecí razítka, obsah 27 ml https://www.stejkr.cz/razitkova-barva-kores-27ml-cerna-ean1820222-skup1066.php?gclid=EAIaIQobChMI9ejX8efw2QIVy8qyCh1FDgSuEAQYAiABEgLn9PD_BwE