Evropský pohled na Zikmunda Lucemburského

Text dotazu

Dobrý den,
můžete mi prosím doporučit nějaké knihy (ideálně v češtině, případně v angličtině), které napsali jiní než čeští autoři o Zikmundovi Lucemburském? Kromě historických prací by mě zajímala i nějaká zahraniční beletrie na toto téma.
Děkuji mnohokrát

Odpověď

Dobrý den,

níže uvedený seznam literatury je výběrový.

Další literaturu můžete nalézt v:

Online katalogu Národní knihovny ČR

https://aleph.nkp.cz/cze/nkc

Souborném katalogu ČR:

https://aleph.nkp.cz/cze/skc

Také můžete využít online katalog knihovny Univerzity Karlovy

https://cuni.primo.exlibrisgroup.com/discovery/search?vid=420CKIS_INST:UKAZ&lang=cs

Lze použít filtr na vybrání jazyků, případně zvolit, zda hledáte monografie, články či studie.

Zahraniční beletrii o Zikmundovi Lucemburském, jsme bohužel nenalezli.

Seznam literatury k tématu Zikmund Lucemburský evropským pohledem (výběrově) :

BAUM, Wilhelm, ed. Císař Zikmund: Kostnice, Hus a války proti Turkům.. Vyd. 1. Praha: Mladá fronta, 1996. 405 s. ISBN 80-204-0543-7.

ITSOU, Ekaterini, ed. et al. Emperor Sigismund and the Orthodox world. Wien: Verlag der Österreichischen Akademie der Wissenschaften, 2010. 158 s. Denkschriften / Österreichische Akademie der Wissenschaften, Philosophisch-historische Klasse; Bd. 410. Veröffentlichungen zur Byzanzforschung; Bd. 24. ISBN 978-3-7001-6685-6. Sborník studií v angličtině, maďarštině a němčině.

KITTS, Eustace JPope John the Twenty-third, and Master John Hus of Bohemia. London: Constable and Company ltd., 1910. xxxi, 446 s.

BARTL, JúliusPrvý cisár na uhorskom tróne: Slovensko v čase polstoročnej vlády uhorského, českého, lombardského a nemeckého kráľa a rímského císara Žigmunda Luxemburského, syna Karola IV. Vyd. 1. Bratislava: Literárne informačné centrum, [2001]. 375 s. Pramene k dejinám Slovenska a Slovákov; 5. ISBN 80-88878-57-8.

DVOŘÁKOVÁ, Daniela. Rytier a jeho kráľ: Stibor zo Stiboríc a Žigmund Luxemburský: sonda do života stredovekého uhorského šľachtica s osobitným zreteľom na územie Slovenska. 1. vyd. Budmerice: Rak, 2003. 527s. ISBN 80-85501-25-2.

HOENSCH, Jörg K. Lucemburkové: pozdně středověká dynastie celoevropského významu 1308-1437. Překlad Markéta Maurová. 1. vyd. Praha: Argo, 2003. 304 s. Dějiny Evropy; sv. 5. ISBN 80-7203-518-5. 6.kapitola je věnována Zikmundovi Lucemburskému. Str. 192 – 248.

Hardy, Duncan. 9 The Emperorship of Sigismund of Luxemburg (1410-37): Charisma and Government in the Later Medieval Holy Roman Empire. Str. 288 – 321.

V:

Faces of charisma: image, text, object in Byzantium and the Medieval West [online]. Leiden: Brill, [2018], ©2018. Explorations in medieval culture; Volume 9 ISBN 978-90-04-36380-9.

Dostupné z: https://ebookcentral.proquest.com/lib/natl-ebooks/detail.action?docID=5557366. Pro registrované čtenáře Národní knihovny ČR.

Weis, Lawrence. Sigismund of Luxembourg: Holy Roman Emperor and King of Hungary, Germany, Italy, and Bohemia. Pro Kindle.

https://www.amazon.com/Sigismund-Luxembourg-Emperor-Hungary-Germany-ebook/dp/B00B3BBVJO