Evidence knihovny u MK ČR

Text dotazu

Je možné evidovat knihovnu u Ministerstva kultury i přesto, že by nesplňovala ve svém knihovním řádu všechny veřejné knihovnické a informační služby podle knihovního zákona? Přesněji tedy všechny ale bez absenčního půjčování?

Odpověď

Dobrý den,
Knihovní zákon č. 257/2001, § 4, odst. 1, písm. a) ukládá knihovně: zpřístupňování knihovních dokumentů z knihovního fondu knihovny nebo prostřednictvím meziknihovních služeb z knihovního fondu jiné knihovny.

Zákon explicitně neuvádí poskytování absenčních služeb, z toho také vyplývá, že i knihovna poskytující prezenční výpůjční služby se může stát evidovanou knihovnou. 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.03.2015 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu