Evidence knih

Text dotazu

Dobrý den,
mohli byste mi prosím poradit, kde v publikacíh či směrnicích, normách,..., nelépe volně dostupně na webových stránkách, mohu najít praktický postup toho, jakým způsobem se evidují knihy, časopisy..., podle čeho a jak se jim přiřazuje ev. číslo, označení, atd.? Například pro evidenci knih ve firmě... Jestli je třeba vést nějaký deník, vytvořit směrnici, jednoduchou databázi nebo cokoliv jiného co s tím souvisí. Děkuji mnohokrát, budu vděčná za jakoukoliv informaci.

Odpověď

Dobré odpoledne, podívejte se prosím především na prováděcí vyhlášku č. 88/2002 Sb.
Ministerstva kultury ČR k provádění Knihovního zákona (Vyhláška Ministerstva kultury k provedení zákona č. 257/2001 Sb., o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb), viz http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/Zakon257Vyhl.htm .
Je zde uvedeno, jak vést evidence přírůstků knihovního fondu, evidence úbytků, vytvořit zápis o revizi knihovního fondu atd.
Samotný Knihovní zákon (zákona č. 257/2001 Sb., o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb) viz http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/01_index.htm.