Evidence brožur

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se zeptal jak mám správně evidovat brožury, které mi chodí do knihovny soudu. Je jich totiž velké množství a kolegyně z jiné knihovny mi řekla, že se dají brožury evidovat jinak než knihy (jako \"literatura s krátkou životností\" a tím pádem jí nemusím přidělovat přírůstkové číslo, což je prý dále výhoda při následném vyřazování). Prosím Vás proto o radu, jak mám dále postupovat. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, ráda bych zodpověděla Váš dotaz, ale musím vycházet z praxe Národní knihovny. Národní knihovna se v případě evidence dokumentů řídí Vyhláškou MK č. 88/2002 Sb., k provedení zákona č. 257/2001 Sb. , o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb (knihovní zákon). Tedy podle platných norem evidujeme v přírůstkovém seznamu veškeré dokumenty zařazované do fondu. Jinak považuji za užitečné odkázat na odpověď Ministerstva finací týkající se širší problematiky evidence a revize KF - http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=03_Leg/01_LegPod/EvidRev.htm .

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.02.2008 13:45

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu