Evakuace osob z objektu v případě lavinového nebezpečí

Text dotazu

Evakuace horského hotelu při lavině z hlediska hotelového personálu.

Odpověď

problematika evakuace je řešena například zákonem 380/2002 Sb., k přípravě a provádění úkolů ochrany obyvatelstva, paragraf 12 a 13. Texty zákonů lze získat ve stejnopisu Sbírky zákonů na stránkách Ministerstva vnitra ČR, viz. http://www.mvcr.cz/sbirka/index.html nebo na Potrálu veřejné správy, viz. http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/6966/_s.155/699/place nebo http://portal.gov.cz a odkaz Zákony.
Evakuační plán je součástí tzv. krizového plánu, který by měla mít každá organizace. Více lze zjistit v knihách týkajících se krizového řízení.
Problematiku evakuace objektu v případě lavinového nebezpečí bude vhodnější řešit ve spolupráci s odbornou organizací. V ČR je to obecně prospěšná společnost Horská služba ČR, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj. Ředitel náčelník Horské služby, o.p.s. je v současné době Mgr. Jiří Brožek, brozek@hscr.cz. A dále jsou náčelníci jednotlivých oblastí: Šumava, Jeseníky atd. Dále se lze obrátit na Občanské sdružení Horská služba ČR. O těchto organizacích a další kontakty nalezneta na: http://www.horskasluzba.cz. Na těchto stránkách také naleznete obecné informace o lavinách: http://www.horskasluzba.cz/laviny/zakladni_informace.php.

K uvedené problematice jsme nenalezli ve fondu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje žádné knihy a články.

Obor

Tělesná výchova a sport. Rekreace

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

06.12.2007 16:52

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu