Etické aspekty výstavy The Bodies

Text dotazu

Dobrý den, řešíme v rámci školního úkolu etické aspekty výstavy The Bodies. V této věci hledáme adekvátní literární prameny z oblasti aplikované etiky, které se týkají "Manipulace a nakládání s lidským tělem". Můžete nám poradit, kteří autoři se tématem zabývali a kde jejich práce můžeme dohledat. Předem moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

pokusili jsme se k Vašemu tématu dohledat záznamy o knihách a článcích z báze NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalody a databáze.
Báze NKC - knihy :

-[Č.záznamu: 001789637]
 Atlas duše, těla a ducha : [jedinečný pohled na sounáležitost hmotných i nehmotných systémů lidského těla] / Paul Hougham ; přeložila Kateřina Orlová. -- Vyd. 1.. -- V Praze : Metafora, 2008. -- 224 s.

-[Č.záznamu: 001817922]
 Atlas lidského těla v obrazech : anatomie, histologie, patologie / editor Jordi Vigué ; odborný poradce Emilio Martín Orte ; [z anglického překladu ... španělského originálu přeložili Petra Gindlová ... et al.]. -- 1. vyd.. -- Čestlice : Rebo, 2008. -- 560 s.

-[Č.záznamu: 001966032]
 Lidské tělo : experimenty / Nick Arnold ; ilustroval Dave Smith ; [z anglického originálu ... přeložil Michael Fokt]. -- 1. vyd.. -- V Praze : Egmont, 2009. -- 93 s.

-[Č.záznamu: 001490548]
 Anatomie emocí : struktury lidské zkušenosti / Stanley Keleman ; [z anglického originálu ... přeložil Jan Lorenc]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Portál, 2005. -- 212 s. : il. ; 23 cm
-[C.zaznamu: 00186
Tajemstvi lidskeho tela. -- [S.l.] : De Agostini Polska,

- [C.zaznamu: 002054601
The bodies of women [elektronicky zdroj] : ethics, embodiment, and sexual difference / Rosalyn Diprose.. -- London ; New York : Routledge, 1994. -- xi, 148 p. ; 24 cm

Báze Anl - články :

-[Č.záznamu: 000722699]
 Komu patří lidské tělo po smrti / Marcela Kolomacká. --In: Sondy. -- ISSN 0322-8800. -- Roč. 12, č. 18 (20020516), s. 4

- [Č.záznamu: 000173299]
 Nebožtík na export : O odnímání orgánů z těl zemřelých a jejich využití / Alice Havlíková.
In: Mladá fronta Dnes. -- ISSN 1210-1168. -- Roč. 5, č. 95 (19940423). In: Příl. Víkend. -- S. 7

- [Č.záznamu: 001738375]
 Ethical theory and moral practice [elektronický zdroj]. -- Netherlands : Kluwer Academic Publishers

-[Č.záznamu: 002122424]
 Ethics, law, and society. Volume 3 / [elektronický zdroj] / edited by Jennifer Gunning and Søren Holm.. -- Aldershot, Hants, England ; Burlington, VT : Ashgate, c2007. -- xxiii, 309 p. : ill.

-[Č.záznamu: 000971333]
 Užitá etika a její uplatnění v lékařství, ekologii, národním hospodářství a provozu masmédií. -- Olomouc : Univerzita Palackého, 2000. -- 84 s. ; 21 cm

 Dále uvádíme
-ZÁKON č. 256 ze dne 29. června 2001: O POHŘEBNICTVÍ A O ZMĚNĚ NĚKTERÝCH ZÁKONŮ Tento zákon stanoví podmínky pro zacházení s lidskými pozůstatky a s lidskými ostatky, práva a povinnosti související s provozováním pohřební služby, prováděním balzamací a konzervací lidských pozůstatků a s provozováním krematorií a pohřebišť.
-VYHLÁŠKA  Ministerstva zdravotnictví ČSR č. 19/1988 Sb., O postupu při úmrtí a o pohřebnictví

Internetové odkazy k výstavě :
http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek/bodies-vystava-ktera-svira-zaludek-4344
http://www.humanbody.cz/about.php
http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Vystava-The-Human-Body-miri-do-Prahy.aspx