Epistemologie

Text dotazu

čím se zabývá Epistemologie. a jakými tématy se zabývá?

Odpověď

Dobrý den,

Epistemologie (z řeckého epistémé, poznání, rozumění) je jednou ze základních filozofických disciplín. Zabývá se původem, předmětem, rozsahem a výsledkem poznání. Nazýváme ji též noetikou či gnozeologií.

To je jen základní definice. Pokud potřebujete podrobnější informace, koukněte se prosím na internet, je jich tam velké množství.

S pozdravem a přáním hodně zdraví,

Kamila Remišová

Použité zdroje

BLECHA, Ivan 2002: Filosofický slovník, Olomouc