Engineering v investiční výstavbě

Text dotazu

Dobrý den, prosím o nasměrování cesty, kde bych mohla najít pojem definice engineeringu v investiční výstavbě.

Odpověď

Dobrý den,

našli jsme dvě definice v různých slovnících:

"engineering - soustřeďování technických služeb pro usnadnění dodávek technicky složitých výrobků či řešení technických problemů"
[PELC, Vladimír. Encyklopedický slovník podnikatele. Praha : Grada, 1995. ISBN 80-7169-209-3.]

"inženýrink, inženýring, engineering - poskytování inženýrských služeb (projekcí, konstrukcí, kompletizací tovarního zařízení apod.); zavádění informačních a řídících systemů
[Nový akademický slovník cizích slov A-Ž. Praha : Academia, 2005. ISBN 80-200-1351-2.]

Můžete též hledat pod termínem inženýrská činnost ve výstavbě.