encyklopedie Diderot

Text dotazu

Vážení, rád bych se dozvěděl, jaký bude osud dalších dílů Velké všeobecné encyklopedie Diderot? Vyšly zatím jen 4 díly, než nakadatelství zkrachovalo. Tuto encyklopedii považuji za výbornou a je škoda, že její další vydávání zůstalo stát. Děkuji za zodpovězení.

Odpověď

Vážený pane, deník Dnes - Mladá fronta uveřejnil dne 2. 10. 2003 článek Aleny Melichové (ve spolupráci s Josefem Chuchmou), kde jsou stručně vylíčenyí aktivity pana Jiřího Matějky (resp. jeho manželky) v oblasti vydávání všeobecných encyklopedií na přelomu tisíciletí.
Pokud jde o perspektivy dokončení vydání tohoto díla, je tu vysloven názor spíše skeptický, neboť o vlastnictví databází zpracovaných hesel se vedou soudní spory mezi správcem konkursní podstaty a firmami, jež se přihlásily k jejich údajnému vlastnictví; to vše s dovětkem, že zpracovaná hesla stárnou...

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.01.2008 14:32

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu