Encyklopedie

Text dotazu

Dobrý den,
kamarádka nabízí zdarma encyklopedie. Nehodily byse Vám do knihovny?
Děkuji předem za Vaši odpověď.
S pozdravem

Odpověď

Dobrý den,

v Městské knihovně v Praze existují dvě možnosti, jakým způsobem darovat knihy do fondu.

Napřklad v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí je k dispozici služba Čtenáři čtenářům. Čtenáři mohou do knihovny donést na konkrétně určené místo (vstupní chodba před centrální halou - konkrétně výklenek před zápisem a pokladnou) svůj vyřazený fond a volně jej umístit do dané místo (dva volné regály viz jmenovaný výklenek). Zde jsou knihovny volně k rozebrání pro návštěvníky knihovny.

Dále je zde také možnost využít černých boxů s názvem Dejme knihám druhou šanci, měly by se nacházet na všech pobočkách knihovny (v Ústřední knihovně se daný box pro odložení knih nachází v centrální hale u výdeje z skladů). Knihy umístěné do těchto boxů jsou poté zkontrolovány knihovníkem a ten posoudí, zda knihy vyhovují našim potřebám a jsou zařazeny do fondu. Pokud se z daných knih nic nevybere, jsou přesunuty na výše zmíněné místo služby Čtenáři čtenářům.

Jen pro upozornění - darování Vašich knih je beplatné a dobrovolné, není nijak honorováno.

Děkujeme za přízeň knihovně a případné dotazy zodpovíme také na tel.č. 222 113 555.