Encyklopedie

Text dotazu

Dobrý den,
kamarádka nabízí zdarma encyklopedie. Nehodily byse Vám do knihovny?
Děkuji předem za Vaši odpověď.
S pozdravem

Odpověď

Dobrý den,

v Městské knihovně v Praze existují dvě možnosti, jakým způsobem darovat knihy do fondu.

Napřklad v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí je k dispozici služba Čtenáři čtenářům. Čtenáři mohou do knihovny donést na konkrétně určené místo (vstupní chodba před centrální halou - konkrétně výklenek před zápisem a pokladnou) svůj vyřazený fond a volně jej umístit do dané místo (dva volné regály viz jmenovaný výklenek). Zde jsou knihovny volně k rozebrání pro návštěvníky knihovny.

Dále je zde také možnost využít černých boxů s názvem Dejme knihám druhou šanci, měly by se nacházet na všech pobočkách knihovny (v Ústřední knihovně se daný box pro odložení knih nachází v centrální hale u výdeje z skladů). Knihy umístěné do těchto boxů jsou poté zkontrolovány knihovníkem a ten posoudí, zda knihy vyhovují našim potřebám a jsou zařazeny do fondu. Pokud se z daných knih nic nevybere, jsou přesunuty na výše zmíněné místo služby Čtenáři čtenářům.

Jen pro upozornění - darování Vašich knih je beplatné a dobrovolné, není nijak honorováno.

Děkujeme za přízeň knihovně a případné dotazy zodpovíme také na tel.č. 222 113 555.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Praha

Knihovna

Městská knihovna v Praze

Datum zadání dotazu

07.03.2016 11:42

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu