Émile Zola: Nana

Text dotazu

Kdo napsal román Nana,co je to za literární útvar a jaký je obsah tohoto díla. Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den, autorem románu Nana je francouzský spisovatel Émile Zola (1840 - 1902).

Literární formou - útvarem díla Nana je román. Obsah knihy Vám můžeme přiblížit pouze formou resumé, které je připojeno k záznamu o knize v katalogu Národní knihovny (NKC).

Resumé: "Slavný román o vzestupu i bídném skonu dívky z pařížského předměstí, která bezostyšným užíváním svého ženství měnila muže z nejvyšších společenských kruhů v trapně poslušné loutky a ničila je mravně, společensky i hmotně. Dílo, které poprvé vyšlo v roce 1680, je podnes průkazným a otřesným obrazem rozkladu měšťácké společnosti ve Francii na sklonku druhého císařství."

Román Nana u nás vyšel již v několika vydáních. I v Národní knihovně jsou některé výtisky absenčně půjčitelné.

( K dohledání v katalogu NKC:

http://sigma.nkp.cz/cze/nkc ). Můžete si tak utvořit vlastní úsudek o daném díle. Podrobnější obsah románu lze dohledat také na internetu.