Emanuel Vlček

Text dotazu

Prosila bych údaje o Emanuelu Vlčkovi, autoru knihy \"Jak zemřeli\". E.Vlček studoval tuším v 70. letech kosterní pozůstatky např. Přemyslovců. Zajímá mě také, zda ještě pracuje, příp. zda žije.

Odpověď

Základní biografické informace o E. Vlčkovi najdete v bázi národních autorit NK ČR (http://sigma.nkp.cz/ - AUT). Báze je propojena s dalšími bázemi, takže touto cestou můžete získat např. částečnou bibliografii (báze NKC).
Připojujeme medailon ze stránek časopisu Vesmír, z něj plyne, že E. Vlček je stále činný.

Prof. MUDr. Emanuel Vlček, DrSc., (*1925) vystudoval Lékařskou fakultu UK a antropologii na Přírodovědecké fakultě UK. Zabývá se vývojem člověka a antropologicko-lékařským výzkumem historických osobností. Kromě 51 knih je autorem monografické trilogie Fyzické osobnosti českých panovníků, kterou v letech 1997-2000 vydalo nakladatelství Vesmír (jednotlivé díly jsou "Nejstarší Přemyslovci", "Čeští králové I" a "Čeští králové II"). Nyní předává do tisku německo-anglickou monografii zpracovávající jedinečné nálezy Homo erectus z naleziště v Bilzingslebenu v Durynsku.
http://www.vesmir.cz/window.php3?page=au_info&AID=1877