elektronický zdroj

Text dotazu

Dobrý deň, chcela by som vedieť, že keď mi našlo vo
vašej databáze materiály ale sú uvedené ako elektronický zdroj, ako sa k nim
dostanem. Ide o to, že som zo Slovenska a nechodím do ČR ani na žiadnu
vysokú školu, takže či mám nejaké možnosti v tomto smere.Ďakujem

Odpověď

Dobrý den,

online katalog - báze NKC obsahuje elektronické zdroje licencované a volné (na základě DOAI či jiné OA iniciativy). Z toho vyplývají dva přístupy, licencované zdroje jsou určeny jen pro registrované uživatele, volné zdroje pro kohokoliv (u těchto zdrojů nemusí být dostupný nejnovější rok, v některých případech i několik posledních let).

Informace o registraci jsou uvedeny na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Knihovni_rad&submenu2=117 , využívání jednotlivých licenčních zdrojů se řídí licenčními podmínkami k jednotlivým zdrojům (podmínkou je vždy registrace, většinou společně se vztahem k nějaké instituci v ČR), seznam zdrojů je k dispozici na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3 . Licencované zdroje jsou obecně vyjmuty z meziknihovních služeb, pokud jsou v licenčních smlouvách povoleny, tak pouze v papírové verzi pro registrované uživatele dalších českých knihoven (nikoliv tedy pro mezinárodní meziknihovní služby).

Doporučujeme Vám využít přístupy k e-zdrojům ve slovenských knihovnách, pokud víme, slovenské knihovny (Národná knižnica v Martině, Univerzitná knižnica v Bratislavě a další odborné knihovny) nabízejí přibližně stejnou nabídku licencovaných e-časopisů, aktuální informace o přístupu k e-knihám však nemáme.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

31.03.2011 15:02

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu