Elektronické prostředky a elektronické zdroje

Text dotazu

Chtěla bych vás poprosit o výklad pojmu elektronické prostředky v knihovnách. A jaký je rozdíl mezi elektronickými prostředky a elektronickými zdroji.

Odpověď


Elektronické prostředky - zejména síť elektronických komunikací, elektronická komunikační zařízení, koncová telekomunikační zařízení a elektronická pošta


Elektronické zdroje - informační zdroje, které jsou uchovávány v el. podobě a jsou dostupné v prostředí počítačových sítí nebo prostřednictvím jiných technologií distribuce digitálních dat (např. na CD ROM). V bibliografickém popisu el. zdrojů se používá tohoto termínu pro obecné označení druhu dokumentu. Jsou to dokumenty určené pro práci s počítačem, včetně jeho periferních jednotek. Mohou být přístupny lokálně (např. popisuje se hmotný nosič - disketa, CDROM) nebo dálkově (tzn. uživatel nemanipuluje s žádným hmotným nosičem, zdroj je obvykle přístupný v digitální síti, nejčastěji Internet).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Vědecká knihovna v Olomouci

Datum zadání dotazu

14.01.2008 15:40

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu