elektronické knihy

Text dotazu

Dobrý den, píšu seminární práci na téma Lidová architektura a mám v jejím rámci najít 5 elektronických knih na toto téma. Pokud byste mi byli schopni poradit kde je mám hledat, byla bych moc vděčná. P. S. Mělo by se jednat o fulltextové e-booky.

Odpověď

Dobrý den, přístup k licencovaným e-knihám či e-books mohou svým uživatelům nabízet některé knihovny, které si je předplácejí. Tyto e-knihy bývají k dispozici buď samostatně, nebo zahrnuty do větších kolekcí v rámci konkrétních databází (např. Springer, Ovid Technologies). Národní knihovna ČR si také několik e-knih přeplácí, avšak žádná z nich se nevztahuje k oboru architektury (viz http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3).

Zkusili bychom hledat na stránkách odborných knihoven, které se na architekturu zaměřují, zda neposkytují přístup k e-knihám. Jedná se např. o Knihovny ČVUT (http://knihovny.cvut.cz/infzdroje/e-knihy.html) nebo Knihovnu Fakulty architektury VUT v Brně (http://knihovna-fa.webnode.cz/).

Významným distributorem placených elektronických zdrojů je firma Albertina icome, přehled nabízených e-books naleznete na jejích stránkách - http://www.aip.cz/ebooks.php.

Další možností je také vyhledávač Google Books (http://books.google.com), který umožňuje přístup k plným textům knih v elektronické podobě, ovšem plné texty knih nemusejí být vždy volně dostupné nebo je umožněn pouze částečný přístup v souladu s autorským právem a také mírou spolupráce vydavatele s Google. Kritéria pro zobrazení je možné nastavit v pokročilém hledání (http://books.google.com/advanced_book_search?hl=cs) nebo nad zobrazenými výsledky (Zobrazuje se).

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.12.2009 15:36

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu