elektronická knihovna, Digitální knihovna

Text dotazu

Nedávno jsem poslouchal pořad s nějakým vaším pracovníkem (tuším, že to byl ředitel nebo ředitelka) a načmáral jsem si odkaz na elektronické knihy, který tam zmínila. Pak jsem ho někam zašantročil, tak jsem zkusil prohledat web nkp ale bez úspěchu. Ani stránka Atheneum, kterou mi pak vyhodil Google už není dostupná. Jak to tedy je?

Odpověď

Dobrý den,

nejspíše se jedná o projekt Národní knihovny ČR Digitální knihovna, který má tři součásti - Manuscriptorium - přístup k rukopisům, starým tiskům a historickým mapám, Kramerius - přístup k ohroženým periodikům a monografiím a WebArchiv - přístup k archivu domény .cz - viz http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Digitalni_knihovna&%20submenu2=98 .
Samozřejmě že existují i další projekty českých a zahraničních institucí, některé jsou uvedeny na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_skoleni_digit.htm .

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.01.2008 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu