Ekonomická situace v 70. letech 20. století

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bych u Vás v nějaké
publikaci našla informace o období 70. let, co se týče ekonomického hlediska. Jedná
se přesně o strukturální a cyklické krize 70. let a jejich sociálně-ekonomické
důsledky a vliv na změny v postavení zemí ve světovém hospodářství. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
nahlédněte do následujících publikací:

Urban, Luděk : Strukturální krize a proces adaptace ve vyspělých
kapitalistických ekonomikách, Praha : ÚVTEI, 1985, 65 s.

Pavlát, Vladislav : Světové hospodářství, Praha, 1970,

Čísla pro každého 1970/1971, Praha  : SNTL - Nakladatelství technické
literatury, 1970. 414 s.

Statistická ročenka ČSSR 1971, Praha  : Státní nakl. technické literatury,
1971. 618 s

Vývoj československé ekonomiky a hospodářská politika KSČ, Praha
 : Svoboda  , 1971, 258 s.

Macourková, Ludmila : Statistická ročenka Československé socialistické
republiky 1978, Praha  : Státní nakl. technické literatury  , 1978, 687 s.