Ekonomická krize

Text dotazu

Dobry den, potrebuji najit informace (knihy, internetove zdroje) o tematu "Ekonomicka krize, jeji vyvoj a dopady". Budu vdecna za pomoc.

Odpověď

Dobrý den,

literaturu k Vašemu tématu můžete vyhledávat v bázi NKC Národní knihovny, v bázi ANL články v českých novinách a časopisech, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze.
Uvádíme příklady knih vyhledaných v bázi NKC zadáním klíčových slov "ekonomická krize" (stejným způsobem můžete vyhledávat v článková bázi ANL):

- [Č.záznamu: 002249595]
Cesty z krize / Martin Potůček. -- Vyd. 1.. -- Praha : Sociologické nakladatelství (SLON), 2011. -- 135 s.
- [Č.záznamu: 002235430]
Finance po krizi : Evropa na cestě do neznáma / Pavel Kohout. -- 3., rozš. vyd.. -- Praha : Grada, 2011. -- 328 s. :
- [Č.záznamu: 002130138]
Finance po krizi : důsledky hospodářské recese a co bude dál / Pavel Kohout. -- 2., rozš. vyd.. -- Praha : Grada, 2010. -- 266 s
- [Č.záznamu: 002030810]
Krach : příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují / Thomas E. Woods, jr. ; [z anglického originálu ... přeložil Aleš Drobek]. -- 1. vyd. v českém jazyce. -- Praha : Dokořán, 2010. -- 222 s.
- [Č.záznamu: 001861686]
Krize a cesty z ní? / [Martin Fassmann ... et al.]. -- Praha : Sondy, 2009. -- 83 s. :
- [Č.záznamu: 002146087]
Krize eurozóny a dluhová krize vyspělého světa / Stanislava Janáčková. -- Vyd. 1.. -- Praha : CEP - Centrum pro ekonomiku a politiku, 2010. -- 99 s.

Záznamy o zahraničních knihách a zahraniční články (výběrově i plné texty) pak můžete vyhledávat v licencovaných online databázích, http://www.nkp.cz/katalogy-a-databaze/licencovane-databaze.
V případě, že jste registrovaným čtenářem (anebo se hodláte zaregistrovat) Národní knihovny, máte možnost i vzdáleného přístupu k těmto bázím, http://www.nkp.cz/katalogy-a-databaze/licencovane-databaze/vzdaleny-pristup.

Ze stejných zdrojů si rovněž můžete od nás nechat vypracovat rešerši (=soupis bibliografických záznamů na dané téma), je to ale služba placená, ke které  je zapotřebí kromě  vlastnoručně podepsané objednávky-formuláře písemný souhlas vedoucího vaší práce, http://www.nkp.cz/sluzby/reserse.