Eduard Beaufort

Text dotazu

Dobry den, chtela bych se zeptat, zdali Eduart Beaufort, ktery zalozil tiskarnu v Praze 1884, patril do rodu De Beaufort, kteri patrili do
slechtickeho rodu Beaufort, a kteri vlastnili zamek Bečov nad Teplou?

Odpověď

Dobrý den,

Eduard Beaufort se narodil v roce 1860 v Lobči u Nelahozevsi (cožje asi 30km severně od Prahy); a vyučil se sazečem. Což všechno napovídá, že se šlechtickým rodem, který vlastnil zámek Bečov nad teplou a v Čechách nesídlil dlouho, zřejmě neměl nic společného. Jednoznačný důkaz jsme nenašli, nicméně pokud by tu nějaký svazek byl, zřejmě by jej naše příručky uváděly. Více v našich pramenech bohužel nezjistíme. Zkuste se obrátit spíše na Českou genealogickou a heraldickou společnost (http://www.genealogie.cz/).