Edice 13

Text dotazu

Dobrý den, existuje seznam VŠECH knih, které před rokem 1989 vyšly v EDICI 13? Tu vydávalo nakladatelství Mladá fronta. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, katalog NK ČR - báze NKC, případně Česká národní bibliografie, kterou naše knihovna zpracovává na základě práva povinného výtisku, jsou volně dostupné na stránkách NK ČR http://sigma.nkp.cz/F

Zde je možné vyhledávat i pomocí názvu edic, výběr pole pro zobrazení rejsříku - Edice (Prohlížení rejstříků), případně pole Název pro Vyhledávání (pole název obsahuje název, název části, edice, originál atd.) V rejstříku naleznete nejen heslo Edici 13, ale také řady uvnitř edice, např. Edice 13. Čtení a poučení; Edice 13. Klub mladých; atd.) Zadáním hesla Edice 13 (blízkost slov - ano) do pole Název v základním vyhledání jsou nalezeny všechny záznamy bez ohledu na řady uvnitř edice (celkem 194 záznamů).

Z naší báze NKC (i z ČNB) lze záznamy ukládat na PC nebo posílat na e-mail - odkaz Uložit/Odeslat.