Edgar Allan Poe

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli máte k
dispozici elektroknihu (elektroknihy) od Edgara Allana Poea, zda-li ano, jak
bych jí mohl získat, po případě cena a takovéto věci?

Odpověď

Dobrý den,

v Národní knihovně ČR máme k dispozici následující dvě elektronické knihy od Edgara Allana Poea:

* POE, Edgar Allan. Criticism [elektronický zdroj]. South Bend, IN :Infomotions, Inc., 2001. 174 p.

* POE, Edgar Allan. The tell-tale heart and other writings [elektronický zdroj]. Bantam classic ed. New York : Bantam Books, 1982. viii, 436 p. ISBN 0-553-21228-1.

Obsahuje: Stories: The tell-tale heart -- The black cat -- The cask of amontillado -- The fall of the House of Usher -- The Masque of the Red Death

-- The facts in the case of M. Valdemar Ligeia -- The murders in the Rue Morgue -- The purloined letter -- A descent into the Maelstrom -- The pit and the Pendulum -- Ms. found in a bottle -- The premature burial -- William Wilson -- Eleonora -- Silence/a fable -- The narrative of Arthur Gordon Pym.Obsahuje též: Poems: Stanzas -- Romance -- To Helen -- Israfel -- The city in the sea -- The sleeper -- The valley of unrest -- Lenore -- The raven -- A valentine -- Ulalume/a ballad -- For Annie -- Annabel Lee -- The bells -- Alone.

Obě e-knihy jsou dostupné v rámci kolekce ebrary Academic Complete (bližší informace o databázi naleznete na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_ebrary.htm ), jedná se o placený zdroj, který mohou využívat pouze registrovaní uživatelé Národní knihovny s platným čtenářským průkazem. Záznamy e-knih z této kolekce jsou zahrnuty v elektronickém katalogu NK ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc ), jejich součástí jsou také odkazy pro přístup ke konkrétní e-knize, a to přímý (z počítačů NK ČR) nebo vzdálený (i mimo budovu knihovny). K přihlášení do vzdáleného přístupu slouží údaje na čtenářském průkazu.

Čtenářský průkaz je v NK ČR vydáván pouze osobám starším 15 let, registraci je nezbytné provést osobně v Hale služeb NK ČR

(http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_hala_sluzeb.htm ) vyplněním evidenčního listu, předložením platného průkazu totožnosti a složením registračního poplatku (100,- Kč za registraci a 10,- Kč za plastový průkaz, viz Ceník placených služeb a poplatků NK ČR - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm#1 ). Průkaz platí na 1 rok od data registrace s možností prodloužení. Podrobnější informace o registraci naleznete v případě potřeby na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98 .

Přístup k plným textům dalších děl E.A. Poea v elektronické podobě (nejedná se však o typické e-knihy) spolu s dalšími informacemi a sekundárními zdroji nabízí také databáze Literature Online (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#lion ). Opět se jedná o placený zdroj, který NK ĆR zpřístupňuje pouze svým registrovaným uživatelům, a to přímo z počítačů v budově knihovny nebo přes vzdálený přístup odkudkoliv (http://www.nkp.cz/pages/page.php3nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3=104).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.12.2010 15:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu