E-marketing, mezinárodní marketing, registrace

Text dotazu

Dobrý den, hledám knihy zabývající se E-marketingem
a mezinárodním marketingem. Obzvláště v angličtině. Našla jsem nějaké texty
ve vašem katalogu, avšak nemohu se k nim přes registraci dostat. Jakým
způsobem se u Vás mohu zaregistrovat? Jak funguje Vaše digitální knihovna?
Máte naskenovanou většinu knih? Tam také potřebuji registraci?

Odpověď

Dobrý den,

v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc ) jsou obsaženy bibliografické záznamy českých a zahraničních dokumentů (knih a časopisů), které je nutné objednat ze skladu (nutná registrace), a dále záznamy elektronických časopisů, které nabízejí odkazy na plný text. Zřejmě máte na mysli tyto dokumenty. Některé z el. časopisů jsou volně dostupné, k některým Národní knihovna nabízí přístup v rámci databází, které si předplácí, ty jsou pak dostupné pouze na základě platného čtenářského průkazu buď z počítačů NK ČR nebo díky vzdálenému přístupu odkudkoli.

Podmínky a pokyny pro registraci v Národní knihovně naleznete na našich stránkách - http://www.nkp.cz/pages/page.php3nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98.

Informace o vzdáleném přístupu, jehož prostřednictvím můžete vyhledávat nejen již zmíněné el. časopisy ale také články v dalších zahraničních databázích, naleznete na stránce

http://www.nkp.cz/pages/page.php3nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3=104 . Některé databáze je možné používat pouze z počítačů NK ČR (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3). Pro oblast marketingu byste mohla využít např. databáze Web of Knowledge - Social Sciences Citation Index, EBSCO - Business Source Complete, ScienceDirect, SpringerLink.

Národní knihovna buduje digitální knihovny (dostupné v plném rozsahu z počítačů NK ČR na základě čtenářského průkazu) především starších a ohrožených monografií a periodik (systém Kramerius - http://kramerius.nkp.cz ), vzácných tisků a rukopisů (Manuscriptorium - http://www.manuscriptorium.com ) apod. Nedigitalizuje běžně přístupné a novější dokumenty. V elektronickém katalogu však u některých dokumentů můžete nalézt náhledy obálek, naskenované obsahy publikace nebo propojení na službu Google Books, která může nabízet větší či menší část plného textu knihy, záleží na konkrétním dokumentu.

K Vašemu tématu byste mohla využít také knihovnu CIKS (Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické v Praze) - http://ciks.vse.cz/  nebo Knihovnu CERGE-EI (http://www.cerge.cuni.cz/library/default.asp ), které by mohly mít bohatší fond cizojazyčných publikací.

Obor

Ekonomické vědy, obchod

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.12.2008 14:53

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu