E-knihy

Text dotazu

Dobrý den,
nepodařilo se mi nalézt, co mám udělat pro to, abych si mohla "vypůjčit"
e-knihy. Jsem mimopražská. Mohu se přihlásit virtuálně, aniž bych navštívila
nějakou Vaši pobočku a kde najdu bližší informace?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

veškeré e-knihy, které Národní knihovna ČR zpřístupňuje, jsou licencovanými zdroji, naprostá většina z nich pochází z kolekce ebrary Academic Complete (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#ebrary ). Mohou je využívat pouze registrovaní uživatelé Národní knihovny s platným čtenářským průkazem, a to buď z počítačů ve studovnách NK ČR, nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu i mimo budovu knihovny (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3=104), k přihlášení slouží údaje na průkazce (ID a čárový kód/heslo).

Pokud tedy chcete využívat e-knihy v NK ČR, je třeba se u nás registrovat.

Registrace se provádí výhradně osobně v Hale služeb NK ČR v Klementinu (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_hala_sluzeb.htm ), NK ČR nemá žádné pobočky. Je třeba vyplnit evidenční list, předložit platný doklad totožnosti a složit registrační poplatek (100,- Kč za registraci + 20,- Kč za plastovou kartu). Registrace je platná jeden rok s možností prodloužení.

Bližší informace o registraci naleznete na našich webových stránkách - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98 .

Další možností je informovat se v některých větších odborných, univerzitních knihovnách nebo krajské knihovně ve Vašem okolí, zda nemají k databázi ebrary také přístup.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.10.2011 07:52

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu