e-kniha

Text dotazu

Dobrý den, mohla bych se vás prosím zeptat jestli jde si vypůjčit e-knihu?
Předem děhuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

v současné době se v naší knihovně e-knihy nepůjčují, ale letos bychom se měli, podle finančních možností, připojit k některé ze služeb, která by byla užitečná pro náš typ knihovny a naše čtenáře. Největší nabídku titulů českých e-knih (zaměřeno spíše na beletrii) dosud má společnost e-reading. Tato společnost umožňuje knihovnám, ale i koncovým uživatelům e-vypůjčky e-knih na dobu 21 dnů. Knihovnu bude stát 1 výpůjčka 49 Kč, pro registrovaného čtenáře naší knihovny ji plánujeme zdarma.
Bohužel podporují jen své e-readingové čtečky a chytré telefony či tablety, jednají se společností Amazon, aby byl jejich software kompatibilní též se čtečkou Kindle, ale to se zatím nepodařilo.
Nemůžeme Vám teď říci, kdy tuto službu nabídneme, čekáme na výsledek grantového řízení. Nabídka dostupných e-knih k vypůjčení bude součástí našeho nového webového katalogu Carmen.