E. E. Kisch

Text dotazu

Dobrý den. Prosím, z jaké knihy Egona Ervína Kische je známé rčení"hlavní město Solnohrad je Solnohrad a hlavní město paní Poprové je paní Poprová! Nějak se mi to na internetu nepodařilo najít. Předem Vám děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, známá slova E.E.Kische "Hlavní město Solnohrad je Solnohrad... (...) paní Popperová je hlavní město paní Popperové" pocházejí z povídky Solnohrad je hlavní město. Povídku naleznete v knihách o E.E.Kischovi a humoru:
*  KISCH, Egon Erwin. Smějeme se s Kischem. 1. vyd. v tomto uspoř. Praha : Lidové nakladatelství, 1973.
*  KISCH, Egon Erwin. Egon Ervín Kisch se směje. 2. vyd. Praha : NPL, 1964 (1.vyd. v roce 1962).