E-čtečky

Text dotazu

Dobrý den, jsou Vaše e-knihy k vypůjčení kompatibilní třeba s PocketBook 627 Touch Lux 4 nebo podobným čtečkami od téhož výrobce?
Jakou aplikaci byste doporučili ke čtení Vaši e-knih ve Windovs 10?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
děkujeme za váš zájem.
Pocketbooky: vámi zmíněný model by měl být pro naše e-knihy vyhovující, i podle informací na webu model 627 podporuje naše 3 formáty (tedy PDF,.epub, a dokonce i MOBI, jinak formát Kindlu - u nás pod názevm .prc). Epub a PDF 100%.
Na čtečkách má samozřejmě největší smysl právě .epub, protože lze např. zvětšovat a zmenšovat text, ten je totiž v tomto případě dynamický.
Pokud si e-knihy chcete prohlížet v operačním systému Windows 10, pak záleží na tom, jaký formát si stáhnete:
Pro PDF stačí Adobe Acrobat Readre (dostupný zdarma).
Pro .prc ideálně Mobipocket Reader, pro EPUB (či též i .prc) program Calibre.