E-čtečky

Text dotazu

Dobrý den, jsou Vaše e-knihy k vypůjčení kompatibilní třeba s PocketBook 627 Touch Lux 4 nebo podobným čtečkami od téhož výrobce?
Jakou aplikaci byste doporučili ke čtení Vaši e-knih ve Windovs 10?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
děkujeme za váš zájem.
Pocketbooky: vámi zmíněný model by měl být pro naše e-knihy vyhovující, i podle informací na webu model 627 podporuje naše 3 formáty (tedy PDF,.epub, a dokonce i MOBI, jinak formát Kindlu - u nás pod názevm .prc). Epub a PDF 100%.
Na čtečkách má samozřejmě největší smysl právě .epub, protože lze např. zvětšovat a zmenšovat text, ten je totiž v tomto případě dynamický.
Pokud si e-knihy chcete prohlížet v operačním systému Windows 10, pak záleží na tom, jaký formát si stáhnete:
Pro PDF stačí Adobe Acrobat Readre (dostupný zdarma).
Pro .prc ideálně Mobipocket Reader, pro EPUB (či též i .prc) program Calibre.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Praha

Knihovna

Městská knihovna v Praze

Datum zadání dotazu

05.11.2019 09:54

Jiří píše:
Čtvrtek 17.11.2022 01:02
Myslím, že hardwarové e-čtečky Pocketbook (např. PocketBook 627 Touch Lux 4 ) nelze použít pro čtení vypůjčených e-knih. Nelze totiž do nich nainstalovat potřebné aplikace pro čtení e-Výpůjček (např. aplikace Palmknihy, Flexibooks).
PSK - admin píše:
Čtvrtek 24.11.2022 08:30
Dobrý den,

máte pravdu e-čtečky Pocketbook (a také čtečky Kindle) nejsou podporovány aplikacemi Palmknihy (https://www.palmknihy.cz/aplikace).

Městská knihovna v Praze, která odpovídala na dotaz, ke kterému jste přidal/a komentář, má na těchto čtečkách Pocketbook nahrané e-knihy ze svého fondu. Čtečky i s nahranými e-knihami je možné si půjčit na 1 měsíc (https://search.mlp.cz/[…]/#book-content).

Od srpna tohoto roku, nabízí Městská knihovna v Praze e – knihy Github. E – knihy by mělo být možné číst na jakémkoliv zařízení – počítač, tablet mobil. A nemělo by být zapotřebí speciálních aplikací (https://www.mlp.cz/cz/o-knihovne/sluzby/e-zdroje/nextbook/).

Služba PSK
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu