druhá nacionálně socialistickou revoluce

Text dotazu

Dobrý den, děkuji za odpověď na můj předchozí dotaz a prosím ještě o doplnění. Jakých cílů mělo být dosaženo druhou nacionálně socialistickou revoluce?

Odpověď

Dobrý den, "druhá revoluce" (první "revolucí" bylo převzetí moci nacisty), jejímiž zastánci byli Ernst Röhm a příslušníci SA, měla být revoluce podle socialistických měřítek, tak drahých Hitlerovi v počátcích nacistického hnutí, o kterou se chtěli zasadit a takovou byli ochotni provést po nedostatečné první revoluci. Cílem této jejich revoluce bylo zničit a rozmetat střední třídu, pruské junkery-velkostatkáře a Reichswehr.
K pochopení celé problematiky by bylo vhodné prostudovat si literaturu, velmi podrobně a přehledně jsou tyto události popsány např. v publikaci Dějiny třetí říše (Německo v obodobí nacismu) od John F.N. Bradleyho (Praha: Victoria publishing, 1995. 171 s. ISBN 80-85865-95-5), využít můžete i dokumenty jmenované v naší předchozí odpovědi.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

05.03.2009 15:05

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu