druhá nacionálně socialistickou revoluce

Text dotazu

Dobrý den, děkuji za odpověď na můj předchozí dotaz a prosím ještě o doplnění. Jakých cílů mělo být dosaženo druhou nacionálně socialistickou revoluce?

Odpověď

Dobrý den, "druhá revoluce" (první "revolucí" bylo převzetí moci nacisty), jejímiž zastánci byli Ernst Röhm a příslušníci SA, měla být revoluce podle socialistických měřítek, tak drahých Hitlerovi v počátcích nacistického hnutí, o kterou se chtěli zasadit a takovou byli ochotni provést po nedostatečné první revoluci. Cílem této jejich revoluce bylo zničit a rozmetat střední třídu, pruské junkery-velkostatkáře a Reichswehr.
K pochopení celé problematiky by bylo vhodné prostudovat si literaturu, velmi podrobně a přehledně jsou tyto události popsány např. v publikaci Dějiny třetí říše (Německo v obodobí nacismu) od John F.N. Bradleyho (Praha: Victoria publishing, 1995. 171 s. ISBN 80-85865-95-5), využít můžete i dokumenty jmenované v naší předchozí odpovědi.