Drony a ultrazvuk

Text dotazu

Dobry den,
mam vypracovat skolni prezentaci na tema "drony a ultrazvuk" a podat vedeckou odpoved na otazku "Proc mluvime o ultrazvuku v souvislosti s drony". Zatim se mi ale nepodarilo najit na internetu dostatek zdroju. Prosim vas o pomoc s jejich hledanim a o pripadne indice pro odpoved.

Odpověď

Dobrý den,

obávám se, že toto spíš dotaz technického rázu a v naší knihovně byste zdroje na toto téma nenašla. Ze základního vyhledávání na anglické wikipedii vyplývá, že by se mohlo jednat o "supersonic long-range reconnaissance drone." Po zadání termínů "UAV" (Unmanned aerial vehicle) a "ultrasonic" do vyhledávače bylo hodně odkazů o ultrasonických sonarech dronů. Bohužel, ze zadání vašeho tématu ani není příliš jasné o jaké drony nebo jaké využití ultrazvuku se jedná.

Doporučila bych vám zkusit vyhledat zdroje na internetu - většina jich pravděpodobně bude v angličtině. Fundovaněji by vám možná mohl odpovědět někdo z ČVUT nebo VUT nebo jiných technických škol.

Použité zdroje

Heslo "Unmanned aerial vehicle" na anglické Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Unmanned_aerial_vehicle

Obor

Fyzika a příbuzné vědy

Okres

--

Knihovna

Knihovna Matematicko-fyzikální fakulty UK

Datum zadání dotazu

16.09.2015 13:33

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu