Drahomíra ze Stodor

Text dotazu

Dobrý den,

kde je pohřbena Drahomíra ze Stodor?

Děkuji.

Odpověď

Místo pohřbu kněžny Drahomíry, manželky knížete Vratislava I., není známo. Po vraždě knížete Václava 28. 9. 935 uprchla do Charvát a její další osud není znám.

Použité zdroje

SOMMER, Petr, Dušan TŘEŠTÍK a Josef ŽEMLIČKA eds. Přemyslovci: budování českého státu. Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2009. s. 548-549. ISBN 978-80-7106-352-0