Dr. Bohumil Lhotský

Text dotazu

Dobry den, hledam podrobna zivotopisna data o autorovi: Dr. Bohumil Lhotsky, autor prirodovedeckych a lekarskych publikaci. Uvadim zde jeho dila vydana v letech 1946 - 1956 : Kamenny svet; Krehka krasa; Sklenene domovy; Ustni tkane; Dentalni pokroky; Parcialni protezy; Slovnik dentisticky; Farmakologie; Bioengineering von Zahnärztlichen Implantaten.
Jeho publikace popularne prirodovedecke jsou dosud uvedeny v katalogu Mestske knihovny v Praze. Autor, puvodem zubni lekar, vyucoval na pocatku padesatych let na dnesnim Gymnaziu Jana Keplera (kdysi skola Hany Benesove, pozdeji gymnasium Hladkov).
Na Keplerove gymnasiu nevedi nic; Mestska knihovna neodpovedela.
Za jakekoli podrobnosti budu velice vdecny.

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se za opožděnou odpověď. Rádi bychom Vám pomohli, ale bohužel se nám nepodařilo vyhledat žádné informace o spisovateli Dr. Bohumilu Lhotském, kromě těch, které již sám znáte. Nepodařilo se nám vyhledat ani žádnou biografii o tomto spisovateli. Ještě si možná můžete zkusit vypůjčit některou knihu od tohoto autora. Možná, že byste tam o něm našel i nějaké alespoň stručné informace. Bohužel všechny knihy od B. Lhotského, které máme v našem fondu Národní knihovny ČR jsou ve skladu v Hostivaři v NKF (tedy Národním konzervačním fondu) a bylo by pro nás náročné se k nim dostat. Protože se do Klementina nepůjčují. Také se můžete podívat do Lexikonu lékařů. Zasíláme odkaz na záznam této knihy z našeho online katalogu. [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000559769&local_base=NKC ]. (Též pouze ve skladu v Hostivaři v Národním konzervačním fondu (NKF), z kterého se běžně knihy nepůjčují, respektive po předchozí domluvě je možné tyto knihy studovat pouze prezenčně ve studovně v Centrálním depozitáři Národní knihovny ČR v Hostivaři. <http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cdh_studovna.htm >, provoz pondělí a středa 13-19, úterý a čtvrtek 9-19, pátek 9-12 hodin, v červenci a srpnu pouze v úterý a ve čtvrtek. Tel. 281 013 108.)

Zdroje:

* LEHÁR, Jan a kol. Česká literatura od počátků k dnešku. 2., dopl. vyd. [i.e. 3. vyd.]. Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2008. ISBN 978-80-7106-963-8.
* Kol. autorů. Kdo je kdo 91/92. (Díl A-M) 1. vyd. Praha : Kdo je kdo, 1991. ISBN 80-901103-0-4.
* Kol. autorů. Kdo je kdo 91/92. (Díl N-Ž) 1. vyd. Praha : Kdo je kdo, 1991. ISBN 80-901103-0-4.
* DESIDER, G.; ŽÁKOVSKÝ, R. Kdo je kdo ve 20. století. 1. vyd. Praha : Svoboda, 1967.
* Kol. autorů. Kdo je kdo v České republice 94/95. Praha : Modrý jezevec, 1994. ISBN 80-901631-2-2.
* TŘEŠTÍK, M. (ed.) Kdo je kdo v České republice na přelomu 20. století : 5000 biografických hesel nejvýznamnějších osobností. Praha : Kdo je kdo, 1998. ISBN 80-902586-0-3.
* Kdo je kdo : osobnosti České současnosti : 5000 životopisů. 5. vyd. Praha : Kdo je kdo, 2005. ISBN 80-902586-9-7.
* Databáze World bibliographical Information System (WBIS) Online http://db.saur.de/WBIS/welcome.jsf (-> obsahuje biografické archivy obsahující životopisné informace o cca 5 milionech osobností všech povolání a hodností, je to online rejstřík k mikrofišové kolekci World Biographical Archive (přístup v Referenčním centru))
* http://aleph.nkp.cz/cze/nkc
* http://aleph.nkp.cz/cze/cnb
* http://aleph.nkp.cz/cze/skc