Dotazník k pracovní motivaci

Text dotazu

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda existuje dostupný dotazník na téma "pracovní motivace všeobecných sester/zdravotnických pracovníků" pokud možno blížeji specifikovaný na "motivace zdravotnických pracovníků pro práci v hospicové/paliativní péči".

Předem Vám děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den.

Odpověď

Dobrý den, k měření motivace a spokojenosti zdravotnických pracovníků se používá převážně standardizovaný dotazník MMSS (McCloskey/Muellerova škála spokojenosti) a dotazník MBI (Maslach Bur-nout Inventory).

Další dotazníky a metody průzkumu motivace a spokojenosti naleznete v těchto zdrojích:

MELLANOVÁ, Alena. Psychosociální problematika v ošetřovatelské profesi. 1. vyd. Praha: Grada, 2017. 112 s. ISBN 978-80-247-5589-2.

KURUCOVÁ, Radka. Zátěž pečovatele: posuzování, diagnostika, intervence a prevence v péči o nevyléčitelně nemocné. 1. vyd. Praha: Grada Publishing, 2016. 112 s.  ISBN:  978-80-247-5707-0.

KUPKA, Martin. Psychosociální aspekty paliativní péče. 1. vyd. Praha: Grada, 2014. 216 s. ISBN 978-80-247-4650-0.

VÉVODA, Jiří. Motivace sester a pracovní spokojenost ve zdravotnictví. 1. vyd. Praha: Grada, 2013. Sestra. ISBN 978-80-247-4732-

KUTNOHORSKÁ, Jana. Výzkum v ošetřovatelství. 1. vyd. Praha: Grada, 2009. 175 s.  ISBN   978-80-247-2713-4.

Vlastní vytvořené dotazníky jsou publikovány v posledních dvou závěrečných pracích.

Závěrečné práce dostupné on-line

ZELENKOVÁ, Lucie. Pracovní spokojenost a motivace zdravotních sester v pražských nemocnicích [online]. Olomouc, 2022 [cit. 2022-10-07]. Dostupné z: https://theses.cz/id/dgumc9/. Diplomová práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Mgr. Jiří Vévoda, Ph.D.

NEČASOVÁ, Andrea. Pracovní zátěž onkologických sester a možnosti jejich profesní podpory ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové [online]. Praha, 2010 [cit. 2022-10-07]. Dostupné z: https://dspace.cuni.cz/handle/20.500.11956/25653. Diplomová práce. Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, Katedra řízení a supervize v soc. a zdrav. organizacích. Vedoucí práce Petr Vrzáček.

BRÄUEROVÁ, Šárka. Motivace k práci sestry v paliativní péči [online]. Brno, 2008 [cit. 2022-10-07]. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/jippi/. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Miroslava KYASOVÁ.

Použité zdroje

Katalog knihovny NCONZO
Medvik
Theses
Google Books
Google Scholar