dotaz- zaslání knihy

Text dotazu

Zdravím,
můj příbuzný, který již dávno nežije, byl jedním z nejznámějších a nejstarších českých lékárníků. Jmenoval se PhMr. Augustin Kolačný a napsal knihu ,,Co jest to lehká dietní strava při nemocech'' vydanou nakladatelstvím Prodieta v roce 1935. Všiml jsem si, že tato kniha je uložena v Databázi Národní Knihovny ČR a je na těchto stránkách http://aleph.nkp.cz/F/?loca[…]p;ccl_term=ICZ=bk193600613. Nebylo by prosím možné mi tuto danou knihu zaslat, případně kopii?
Byl bych Vám moc vděčný.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel knihu jako takovou Vám zaslat (přes MVS) nemůžeme, protože se ve fondu Národní knihovny nachází pouze jediný exemplář a ten je tudíž uložen v Národním konzervačním fondu (NKF), z kterého se běžně knihy nepůjčují, respektive po předchozí domluvě je možné tyto knihy studovat pouze prezenčně ve studovně v Centrálním depozitáři Národní knihovny ČR v Hostivaři. <http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cdh_studovna.htm>, provoz pondělí a středa 13-19, úterý a čtvrtek 9-19, pátek 9-12 hodin, v červenci a srpnu pouze v úterý a ve čtvrtek. Tel. 281 013 108 (z telefonu NK v Klementinu 55 108).

Kopii knihy Vám však nechat zhotovit můžeme, pokud budou kolegové z Národního konzervačního fondu ochotni tuto knihu pro tento účel zapůjčit. Předpokládáme, že se jedná o formát velikosti A4. Pak jedna strana kopie stojí 5,- Kč. Pokud by se jednalo o formát A3, pak jedna strana kopie stojí 10,- Kč. Bohužel se nemůžeme dostat ke knize osobně, abychom zjistili, kolik stran tato skutečně má, ale v záznamu z našeho katalogu se zdá, že má pouze 16 stránek. K celkové ceně se pak připočítává 30,- Kč za přípravu předlohy. Poté máte dvě možnosti, buď si kopie vyzvednete osobně v Referenčním centru NK ČR (kde můžete zaplatit hotově). Nebo Vám je můžeme zaslat poštou. V tom případě byste platil složenkou a ke konečné ceně se ještě připočítává 35,- Kč jako balné + poštovné, dle ceníku pošty (záleží na váze balíku a kam je odesílám, zda po Čechách nebo do zahraničí).
Prosíme, dejte tedy vědět, zda budete skutečně chtít kopie vytvořit a zda budete chtít případně kopie zaslat poštu a potvrďte, že s uvedenými podmínkami souhlasíte.  My pak na základě Vašeho souhlasu kontaktujeme kolegy z NKF a požádáme je, aby zhotovili kopie.
Děkujeme za odpověď.