Dotaz ohledně psychologie - sugesce, hypnóza

Text dotazu

Jak to že můžu pomocí své mysli někoho zmást??

Odpověď

Dobry den,

vas dotaz je spise urcen pro psychology. Domnivame se, ze ve Vami uvedenem pripade se muze jednat napr. o sugesci nebo hypnozu.
NAKONECNY, Milan. Encyklopedie obecne psychologie. Praha : Academia, 1997. s. 343-345. ISBN 80-200-0625-7.
Presvedcovat nekoho o necem lze ruznymi zpusoby. Sugerovat nekomu neco znamena imperativne pusobit na jeho city tak, aby s vyloucenim racionalni kontroly prezal urcitou ideu; deje se tak tedy emociogennim "vemlouvanim". tento emocionalne imperativni zpusob presvedcovani se nazyva sugesce a je oznacovan jako iracionalni presvedcovani v protikladu k racionalnimu presvedcovani, ktere je zalozeno na logicke argumentaci. Pokud nekdo vyse uvedenym zpusobem presvedcuje sam sebe, jde o autosugesci.... Zpusobilost podlehat sugescim se oznacuje jako sugestibilita a lze ji povazovat za vlastnost osobnosti; protoze hypnoza je zalozena na sugesci, oznacuje se terminem sugestibilita i podlehani hypnoze, ktera ma i presnejsi nazev - hypnabilita.... Hypnoza - pojem zaved J.Braid (1843) pro pojmenovani stavu podobneho transu, kery je navozovan sugesci utlumu....

Obor

Psychologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.01.2008 18:30

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu