dotaz na Václava Zléhokněze

Text dotazu

Dobrý den,
v archivu Augusta Sedláčka (Skříň A, řada A10, zásuvka A10D, lístek č. 142) jsem objevil zápis o Václavu Zlémknězi z Lomnice. Dalo by se o něm zjistit něco víc?
Zápis pochází z archivu Vysoké Mýto A47

Odpověď

Dobrý den,

to je spíše dotaz na Státní okresní archiv v Ústí nad Orlicí, kde je uložen fond Archiv města Vysokého Mýta. "A47" bude označení některé z městských knih.

V purkrechtních knihách A3 a A4, které jsou přístupné v digitální podobě na webu archivu, se v zápisech vyskytuje jméno Martin Zlý kněz.