Dotaz na technické normy

Text dotazu

Prosím o informaci, odkud bych si mohl stáhnout stavební normy, týkající se technologií a požadavků při výstavbě vícepodlažních budou pro bytové účely a pro přechodné ubytování (podnikové ubytovny) v 60. letech. Jde mi o odlišnosti v zvukové izolaci, síle stěn a stropů a podobné parametry.
Dále bych chtěl vědět, zda existuje knihovna či archiv, shromažďující plány jednotlivých budou (např. v rámci bývalého kraje či okresu)
Děkuji zdvořile.

Odpověď

Dobrý den,

 

děkujeme za Váš dotaz. Normy si z licenčních důvodů stáhnout nemůžete. Můžete je studovat online nebo tištěné ve studovně časopisů a můžete si z nich pouze dělat výpisky nebo náčrty. Normy se nesmí tisknout, kopírovat, skenovat ani fotografovat.

Normy se dají zakoupit v České agentuře pro standardizaci (http://www.agentura-cas.cz), případně si databázi digitalizovaných norem můžete procházet i online vzdáleně z domova (https://csnonline.agentura-cas.cz/vyhledavani.aspx). Bez předplatného, které předplácí naše knihovna, se však nedostanete k plným textům. Některé tištěné normy najdete i v našem knihovním katalogu (https://vufind.techlib.cz/?_ga=2.156089342.451492699.1583135568-600120239.1569914172). Ty si můžete objednat při osobní návštěvě do studovny časopisů i bez registrace.

 

Co se týče Vašeho druhého dotazu, doporučil bych Vám zeptat se na příslušném obecním nebo městském stavebním úřadě, kde by měli projektové dokumentace jednotlivých staveb uchovávat, případně by Vás mohli nasměrovat dále. Pokud by se jednalo o významnou stavbu, můžete zkusit zadat její název do našeho katalogu, jestli o stavbě nebyla vydaná kniha. Případně můžete zkusit zadat název stavby do Souborného katalogu ČR (https://aleph.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=skcm) nebo se můžete zkusit zeptat v Národním archivu ČR (https://www.nacr.cz/).

Jako poslední možnost bych Vám doporučil zeptat se přímo provozovatele budovy.

 

Pokud byste měl jakékoliv další dotazy, případně chtěl pomoci s přístupem ke konkrétní normě, jejíž číslo si dohledáte, neváhejte se na mě obrátit.

 

Přikládám užitečný odkaz na zdroje v Souborném katalogu ČR k vícepodlažním budovám: https://aleph.nkp.cz/F/7UDDVAVERC62SL5GIQMMRQNFK52P7PMTA6RCPNH2HDRIFCN9PE-40460?func=short-rank&action=RANK&W01=v%C3%ADcepodla%C5%BEn%C3%AD&W02=budovy

 

Obor

Technika, technologie, inženýrství

Okres

--

Knihovna

Národní technická knihovna

Datum zadání dotazu

02.03.2020 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu