dotaz na publikace

Text dotazu

Východiskový zájem je o publikace, v níž by bylo možno dohledat faktografii o dnes územně neexistující obci Hrbovice nedaleko od města Ústí nad Labem, řekněme směrem na město Teplice, resp. raději Chabařovice, které v dávném čase měly statut okresního města k vesničce výše zmíněné. Mimořádně mám zájem se dopracovat k historii dvou kapliček, jedné umístěné uprostřed obce a druhé v zahradě dříve stojícího obydlí.
Archiv města Ústí nad Labem mi doporučuje knihu :
Obrazová rukověť obcí a
církevních staveb v okrese Ústí nad Labem, Ústí nad Labem 1999 (Souček Jiří,)

Odpověď

Dobry den,

knihu, kterou Vam doporucili v Archivu mesta Usti nad Labem, maji ve svem fondu, krome Narodni knihovny CR, i dalsi knihovny uvedene v soubornem katalogu ( SKC), volne pristupny z webovych stranek NK CR, viz odkaz http://skc.nkp.cz .

Hlavni zahlavi Soucek, Jiri, 1948-  Nazev Obrazova rukovet obci a cirkevnich staveb v okrese Usti nad Labem / Jiri Soucek . Nakl. udaje Usti nad Labem : Albis international, 1999 Popis (rozsah) 383 s. : il. ; 21 cm Ve fondu ABA001 -- prezencne 54 H 198651 Ve fondu ABE310 -- sign. D16713 Ve fondu BOA001 -- sign. 2-1070.429 Ve fondu CBA001 Ve fondu HKA001 -- sign. 693 087 Ve fondu LIA001 -- sign. A 159118 Ve fondu OLA001 -- sign. 1-112.094 Ve fondu OSA001 -- sign. G 259.423 Ve fondu ULG001 -- sign. N138205 ISBN 80-86067-41-6 (Albis international : broz.) Poznamka 1000 vyt.

Poznamka Terminologicky slovnicek

Poznamka Ikonografie a atributy svatych Poznamka Obsahuje bibliografii a rejstriky Predmet. heslo cirkevni architektura -- Usti nad Labem-oblast (Cesko) Predmet. heslo obce -- Usti nad Labem-oblast (Cesko) -- dejiny

Predmet. heslo Usti nad Labem-oblast (Cesko) -- architektonicke pamatky

Muzete se zde docist o obou kaplickach, je tam i vyobrazeni. Souborny katalog uvadi siglyl jednotlivych knihoven (ABA001 - NK CR; BOA001 - Moravska zemska knihovna v Brne;. dale knihovna v Ceskych Budejovicich, Hradci Kralove, Liberci, Olomouci, Ostrave a Usti nad Labem - viz baze ADR na http://sigma.nkp.cz/cze/adr  <http://sigma.nkp.cz/cze/adr> ). Nevim, ktera knihovna by byla nejblize Vasemu mistu bydlisti. Je docela mozne, ze by kniha byla jeste k dostani v nekterem vetsim nebo "regionalnim" knihkupectvi (Usti nad Labem).

V knize jsou uvedeny i zdroje, (kroniky, dokumenty), z kterych autor Jiri Soucek cerpal.