Dotaz na prapradědečka legionáře

Text dotazu

Dobrý den,

na stránkách VHÚ jsem našel tyto informace o svém pradědečkovi Ondřeji Kadaňkovi (Holasice, Rajhrad)

Datum a místo přihlášení do legií:, Genova

Vzdělání: ob.6

Zaměstnání: zedník

Datum zařazení do jiné (další) legie:27.3.1918

Konec v legiích: 22.3.1919

Zkratky armád, u kterých sloužil:Lege v Itálii

První útvar rakousko-uherské armády:25.stř.pl.

Poslední útvar rakousko-uherské armády: 99.stř.pl.

První útvar v legiích:32.p.pl.

Poslední útvar v legiích: 32.p.pl.

Zajetí:5.7.1916, Doberdo

Kód:Vrátil se do vlasti

Prameny: Osobní karta legionáře (archivní materiál, z něhož byly čerpány informace do databáze legionářů za 1.světové války).Legionářský poslužný spis ( archivní materiál, z něhož byly čerpány informace do databáze legionářů za 1. světové války).

Dalo by se zjistit víc?

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

zmíněné informace pocházejí ze stránek Vojenského ústředního archivu - Vojenského historického archivu (VÚA-VHA), nikoli VHÚ. V archivu by měl být uložený jeho celý legionářský spis. Kontatky na archiv najdete zde - http://www.vuapraha.cz/archiv-historicky . Můžete si také zkusit zažádat o pradědečkův spis (kmenový list) z rakousko-uherské armády.