Dotaz na periodika

Text dotazu

Dobrý den,

obracím se Vás s následující prosbou. Jsem z Hradce Králové a zabývám se hokejovou historií ve Východočeském regionu. Úplně se neorientuji v periodicích ve vašem regionu.
Jde mi o následující:

1) Periodika z oblasti Uherského Hradiště, Zlína v roce 1952 (Naše pravda?, Jiskra uherskohradišťského okresu?)
2) Periodika z oblasti Uherského Hradiště, Zlína v roce 1955 (Naše pravda?, Jiskra uherskohradišťského okresu?)

Případně prosím o sdělení, zda ve fondu disponujete publikacemi s klubovou hokejovou tématikou.

Děkuji předem za péči, která bude mému dotazu jmenována

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu z uvedeného regionu máme periodika, která jste zmínil:

Jiskra uherskohradišťského okresu. Uherské Hradiště: ONV, 1950-1959

Naše pravda: list krajského výboru KSČ v Gotwaldově. Zlín: Okresní vedení KSČ ve Zlíně, 1945-1948

Dále by se informace mohly také nacházet v novinách, které vycházely pro celý Jihomoravský kraj, a to:

Rovnost. Brno: Krajský výbor KSČ, 1945-2004.

Nová politika: deník čs. strany socialistické. Brno: Melantrich, 1948-1952.

Knihy o hokejové tematice máme, pokud vyšly oficiálně v nakladatelství, ale žádné klubové a interní publikace z 50. let 20. století   nemáme, nebo by to chtělo vědět aspoň autora a název, abychom to mohli opravdu ověřit.

Zkuste se ještě obrátit na Krajskou knihovnu Františka Bartoše ve Zlíně (https://www.kfbz.cz/) nebo Moravskou zemskou knihovnu v Brně (https://www.mzk.cz), kam Zlínsko jako součást jihomoravského kraje spadalo.

Zlínsko a Uherskohradišťsko není tak úplně náš region.