Dotaz na odbornou literaturu pro bc práci

Text dotazu

Dobrý den,
jsem studentkou VŠ FF UK, připravuji se na bc práci s tématem Rekonstrukce knihoven - knihovna města Hradec Králové. Obsahem práce bude popis přesunu fondu z nevyhovujících prostor do nově zrekonstruovaných prostor, popis fází rekonstrukce a historie knihovny. Ráda bych se dotázala, zda je v rámci hradecké městské knihovny dostupná literatura, která se k tématu vztahuje.
Děkuji a jsem s pozdravem,

Odpověď

Dobrý den,

o přesunu fondu do nové knihovny a o samotné rekonstrukci bývalé továrny Vertex žádné knihy nemáme. O přesunu fondu by Vám mohla něco sdělit vedoucí služeb Lenka Holá (e-mail: hola@knihovnahk.cz, tel.: 495 075 014), která měla přesun na starosti. Rekonstrukci dozoroval Magistrát města Hradec Králové, my máme k dispozici pouze technickou dokumentaci.

K historii Knihovny města Hradce Králové bych Vám doporučila následující monografie:

KOUDELKOVÁ, Lia. Krajská knihovna v Hradci Králové: příspěvek k historii veřejného knihovnictví.  1. vyd. Hradec Králové: Krajská knihovna, 1964. 75 s.

Kulturní Hradec Králové: Knihovna města Hradce Králové 1894-2012. 1. vyd. [Hradec Králové]: Knihovna města Hradce Králové, 2013. 157 s.

O historii bývalé továrny Vertex a její přeměně na Centrum celoživotního vzdělávání jsem zpracovávala rešerši, kterou přikládám k e-mailu.

Přílohy