Dotaz na nové vydání knihy

Text dotazu

Dobrý den, mí angličtí přátelé se snaží sehnat níže uvedenou knihu v českém i anglickém vydání. Nevíte, kam bych se mohla obrátit? Nevíte, zda se chystá nové vydání? Moc děkuji.

Píseň o Viktorce / Jaroslav Seifert. -- 1. vyd.. -- Praha : Československý spisovatel, 1950. -- 59 s. ; 20 cm

Odpověď

Dobrý den, české vydání Písně o Viktorce vyšlo naposledy v r. 2002 ve spisech Jaroslava Seiferta a stále je dostupné. Nabízí je například www.kosmas.cz, ale mělo by být snadno k dostání i jinde.

Ruka a plamen ; Píseň o Viktorce : (tři verze) / [Jaroslav Seifert ; edičně připravily Milada Chlíbcová a Marie Jirásková]. -- V tomto souboru vyd.
1.. -- Praha : Akropolis, 2002. -- 221 s. : il., faksim. ; 23 cm

S anglickým překladem je to horší. Podařilo se nám zjistit pouze jediné vydání z r. 1991, v malém nákladu 25 výtisků. Připojujeme podrobný záznam z katalogu OCLC WorldCat. Snad by bylo možné kontaktovat vydavatele nebo překladatele a překlad získat touto cestou.

O případném dalším překladu (i když není příliš pravděpodobné, že
existuje) by mohli vědět v Ústavu pro českou literaturu : www.ucl.cas.cz.

Title: Song about Viktorka /
Author(s): Seifert, Jaroslav, 1901- ; Jagasich, Paul. ;
Jagasich, Yvonne.
Publication: Hampden-Sydney, Va. : [Hampden-Sydney College] ;,
Year: 1991, (c)1990
Description: [36] leaves : ill. ; 18 cm.
Language: English
Note(s): Ed. limited to 25 copies./ Translation of: P'isen o
Viktorce./ Cover art and illustrations by Yvonne O.
Jagasich.
FirstSearch(r) Copyright (c) 1992-2005 OCLC as to electronic presentation and platform. All Rights Reserved.