dotaz na knihu

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se dopátrala názvu a autora knihy, kterou jsem četla v sedmdesátých letech.
Jednalo se o sbírku povídek, kterou pravděpodobně napsala žena.
Jedna z povídek pojednávala o studentovi, který o prázdninách svede vesnickou dívku, dívka otěhotní, přijede za ní, mladík ji zabije, a pak se policistovi přizná dříve, než je objevena mrtvola.
V další povídce mladičká dívka otěhotní, porodí na školním záchodě. V té povídce hraje nějakou roli kůň.
To je všechno, co si o té knize pamatuji.

Odpověď

Dobrý den,

dohledávání knih pouze podle jejich přibližného obsahu je velmi složité. U knih povídek je toto hledání o to složitější, že obsahy jednotlivých povídek bývají pouze zřídkakdy rozepsány. Bohužel neexistují žádné databáze či rejstříky, které by vyhledávání podle obsahu umožňovaly či usnadňovaly. Při vyhledávání hraje tedy značnou roli štěstí a náhoda. Čím více informací o knize máme, tím je pravděpodobnější, že se nám knihu podaří dohledat.

Prozatím jsme byli v pátrání po uvedené knize neúspěšní. Pokusíme se však ještě jednou projít naše katalogy a nahlédnout do některých vybraných knih. O výsledu Vás budeme informovat.

Budeme rádi za každou další informaci, která Vás ke knize napadne. 

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

24.07.2014 08:12

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu