Dotaz na frankování dopisu z ostrova Jamese Rosse

Text dotazu

Vážení přátelé, prosím o laskavé vyhledání v informačních mediích tohoto dotazu: Na ostově Jamese Rosse v Antarktidě sídlí česká antarktická stanice. Vzhledem k tomu, že Antarktida nepatří žádnému státu nevím, známkou jakého státu budu frankovat dopis odeslaný z tohoto ostrova domů do Česka. Mnohokrát děkuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den, přesné informace o ceně dopisu zaslaného ze základny na ostrově Jamese Rosse do České republiky by Vám měla podat Česká pošta s.p.: info@cpost.cz (http://www.cpost.cz/jetspeed/?js_language=cz).

Na internetu jsme nalezli stránku, která je věnována antarktickým poštovním úřadům. Dle informací zde uvedených by se na ostrově Jamese Rosse měla nacházet poštovní stanice Mc Murdo:
http://www.polarphilately.com/pposouth.html .
Známky užívané pro poštu zasílanou z Antarktidy naleznete na stránkách:
http://winepost.tripod.com/antarctica.htm , http://antarcticapost.tripod.com/

Radu ohledně zasílání pošty z Antarktidy by Vám mohli poskytnout také účastníci diskusního fóra věnovaného polární poště a filatelii:
http://groups.yahoo.com/group/polarphilately/ .

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.01.2009 12:47

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu