Dotaz na autorství úryvku básně

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdo je autorem následujícího úryvku:
"Nespali doktoři, / marně se bráníce, / bacil se nezalek / ni říšské hranice, / žert si z lidí tropě, / lítá po Evropě, / kde hned po něm plno stop je."
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že je Knihovna FF UK (stejně jako všechny ostatní knihovny) uzavřena, mohu hledat pouze na internetu a tam jsem nebyla úspěšná. Zkuste prosím položit dotaz ještě jednou, až se situace zklidní a knihovny znovu otevřou.

Děkuji a přeji hodně zdraví,

Kamila Remišová