dotaz na adresu Hradec Králové 1921

Text dotazu

Dobrý den, prosím, kde bylo roku 1921 v Hradci Králové Husovo náměstí a dále zda lze zjistit současnou adresu podle adresy polní pošty z r. 1918: Hradec Králové II, Rudolfova villa, víc kromě jména adresáta není uvedeno.

Odpověď

Dobrý den,

v roce 1921 neslo název "Husovo náměstí" dnešní Masarykovo náměstí v Hradci Králové.

Bohužel nemohu najít, kde byla "Rudolfova vila". Napadlo mě pouze, že by se mohlo jednat o tzv. Rudolfinum (bývalý Ústav pro hluchoněmé děti na Pospíšilově třídě), kde byla během 1. světové války vojenská nemocnice. Ale je to pouze moje domněnka, není to ověřená informace.

Použité zdroje

DEJMEK, Bohumír. Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic. 1. vyd. Hradec Králové: Gaudeamus, 1993. 186 s.