Antonín Frič

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné ještě sehnat některé knihy dr. Antonína Friče (Malá geologie, cyklus Evropské ptactvo), ať již přímo v NM, nebo v knihkupectvích. Přes internet se mi bohužel podařilo najít jen aukce. Děkuji za informace

Odpověď

Dobrý den, vzhledem k tomu, že díla dr. Antonína Friče byla vydávána zejména ve 2. pol.
19. stol. a na přelomu 19. a 20. stol., mohla by být k dispozici pouze v některých antikvariátech. Pokud jste zkratkou NM měl na mysli Národní muzeum, pak Knihovna Národního muzea má ve fondu Malou geologii i Evropské ptactvo od A. Friče, v lístkovém katalogu (http://listky.nm.cz/catalogue/, zvolte Část česká do r.1981 (český a slovenský jazyk), písmeno F a dále FRIČ1) je v příslušné části naleznete pod čísly 079-082 (Evropské ptactvo) a 104-108 (Malá geologie).

Možná pro Vás bude potěšující zprávou, že v rámci digitální knihovny Kramerius Národní knihovny ČR jsou obě zmíněná díla volně dostupná v naskenované podobě v plném textu - Evropské ptactvo (http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/11575854), Malá geologie, čili, Nauka o vrstvách kůry zemské  (http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/11547904). V rámci systému Kramerius jsou zpřístupněna i další díla dr. Antonína Friče (http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShowAuthorsByChar.do?char=F), ovšem může se stát, že v souladu s autorským právem mohou být některá z nich dostupná v plném textu pouze z počítačů Národní knihovny ČR (s rokem vydání po r. 1880).

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.09.2009 11:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu