Místo úmrtí Bedřicha Smetany

Text dotazu

Kde skutečně zemřel hudební skladatel Bedřich Smetana?

Odpověď

Dobrý den,

ve všech nám dostupných zdrojích je uvedeno místo úmrtí Praha. Konkrétně ústav pro choromyslné v ulici Ke Karlovu.

Zdroje:

Ottův slovník naučný : illustrovaná encyklopaedie obecných vědomostí ; 23. díl, Schlossar-Starowolski / Sdružení pro Ottův slovník naučný. -- Praha : Paseka ; Polička : Argo, 2000. -- 1064 s.

Velcí skladatelé / Peter Gammond ; Sest. -- 1. vyd. -- Praha : Svojtka a Vašut, 1996. -- 208 s.

Toulky českou minulostí. Osmý díl, [Slavné příběhy a osobnosti druhé poloviny 19. století] -- 1. vyd. -- Praha : Via Facti, 2000. -- 222 s.

Československý hudební slovník osob a institucí. II. -- 1. vyd. -- Praha : SHV, 1965.

Kronika opery / Dieter Zöchling ; -- 1. vyd. -- Praha : Fortuna Print, 1999. -- 680 s.